Zalety i wady wkładki wewnątrzmacicznej

Duofilm ulotka

Okazuje się, że ta jakby nie było bardzo skuteczna metoda ma również pozytywny wpływ na nasz organizm pod względem znacznego ograniczenia krwawienia, które u wielu pań praktycznie zanika i objawia się tylko delikatnym plamieniem. Ogólne działanie ogólnoustrojowe nie wykazuje żadnych nieprawidłowości. Niemniej jednak, stosowanie tej metody nie jest wskazane dla osób, które planują w najbliższym czasie zajście w ciąże, bowiem wkładka wykazuje działanie przez pięć lat i przez cały ten okres nie ma potrzeby jej wymieniania.

Dlatego nie warto ponosić tak dużych kosztów, aby po roku zrezygnować z tej metody. Z drugiej strony również należy wziąć pod uwagę konieczność odczekania od momentu wyjęcia, do planowania zapłodnienia, ze względu na duże ryzyko powikłań. Stosowanie wkładek wewnątrzmacicznych zwiększa ryzyko wystąpienia poronienia w przypadku zajścia w ciąże.

Infanrix opinie Flixonase Nasule 400

Niestety metoda jest bardzo skuteczna, ale nie daje stuprocentowej gwarancji zabezpieczenia. Zdarzają się również sytuacje, w których kobiety odczuwają ból w obrębie brzucha w pierwszych miesiącach od założenia, jeżeli nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem. Niekiedy dochodzi do przypadkowego przebicia ściany macicy oraz penetracji do pęcherza moczowego, dlatego nie należy bagatelizować niepokojących objawów.

Niemniej jednak jest to bardzo dobra metoda antykoncepcyjna, polecana kobietom, które już są szczęśliwymi mamami, a ewentualne powiększenie rodziny planują za kilka lat.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.