Wkładka wewnątrzmaciczna skuteczna metoda antykoncepcji awaryjnej

Glucardiamid opinie

Okazuje się, że wkładka wewnątrzmaciczna, którę cechuje bardzo dobra skuteczność, jest również dobrą metoda w sytuacji awaryjnej po stosunku. Jeżeli zostanie ona założona wciągu pięciu dni od niezabezpieczonego stosunku, mamy pewność, że unikniemy niechcianych konsekwencji. Niemniej jednak należy podkreślić, że takie działanie nie ma na celu utrudniania przenikania plemników do komórki jajowej, gdyż na to jest już za późno.

Bowiem wkładka wewnątrzmaciczna zakładana w takim przypadku wykazuje działanie wczesno poronne, nie dopuszczając do zagnieżdżenia się zapłodnionej już komórki jajowej. Dlatego też ze względu na powikłania nie zaleca się stosowania tej metody w młodym wieku, u kobiet, które jeszcze nie rodziły, gdyż może to powodować późniejsze problemy z zajściem w ciąże. Tutaj również występują wszystkie skutki uboczne wynikające ze stosowania wkładki, jako metody antykoncepcyjnej.

Infanrix hexa ulotka Flixonase Nasule

Dodatkowo i to także po stosowaniu tabletki, mogą pojawić się biegunki, wymioty, bóle głowy oraz podbrzusza. Warto pamiętać, że niezależnie od metody jaką zastosujemy to jest to tylko i wyłącznie ostateczność i nie można traktować jej jako systematycznej metody, nigdy nie należy przyjmować większej dawki niż jedna w ciągu jednego cyklu. Jednak, aby uniknąć takich sytuacji warto pamiętać o przestrzeganiu zasad przyjmowania i stosowania środków zabezpieczających, a najlepiej gdy połączymy co najmniej dwie metody by mieć większą pewność działania.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.