Tabletki antykoncepcyjne – wady stosowania terapii

Aquafresh Mini Vizendo 5mg ulotka

Niestety stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ma również swoje wady. Choć nie mówi się o tym głośno, to badania i obserwacja pań, które stosują taką metodę pokazuje coraz więcej negatywnych skutków. Nie bez powodu pojawiają się na rynku preparaty, które zaleca się do stosowania jednocześnie z tabletkami antykoncepcyjnymi. Ponieważ oddziaływanie na nasz organizm regularnie podawanej dawki hormonów powoduje różne zaburzania, które w początkowej fazie objawiają się zaburzeniem libido, nerwowością oraz brakiem ochoty na współżycie. Dodatkowo wiele pań ma problemy z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała oraz zatrzymywaniem wody w organizmie, obrzękami oraz cellulitem.

Bactroban Flixotide 125 opinie

Niestety objawy te wpływają także na nasze samopoczucie, co często jest przyczyną zmiany preparatu na inny lub całkowitej rezygnacji z tej metody antykoncepcji. Dodatkowym czynnikiem negatywnie wpływającym na stosowanie form hormonalnych jest również konieczność przerywania stosowania, co najmniej co pół roku. Po tym czasie powinno się odczekać, chociaż dwa cykle, aby sprawdzić, czy wszystko przebiega prawidłowo. Jest to szczególnie istotne, jeżeli planujemy w przyszłości założyć rodzinę. Ponieważ bardzo często dochodzi do sytuacji, w której pojawiają się dolegliwości niesprzyjające zajściu w ciąże, a na leczenie jest po prostu już za późno.

Dlatego warto kontrolować prawidłowy cykl miesiączkowy, aby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości i dać sobie szansę na zostanie mamą.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.