Tabletki antykoncepcyjne

augmentin Zofran - 8 mg ulotka

Jedną z bardzo popularnych metod antykoncepcji stosowanych w każdym wieku przez wiele pań są tabletki hormonalne. Tabletki antykoncepcyjne zawierają w swoim składzie dwa hormony estrogen oraz progesteron, których dawki uzależnione są od rodzaju i typu danej tabletki.

Mogą one występować wspólnie w jednym preparacie stanowią wtedy metodę dwuskładnikową lub wykorzystuje się tylko hormon z grupy progesteronu w tabletkach jednoskładnikowych. Stosowanie tego typu formy zabezpieczenia przed ciążą wykazuje bardzo dużą skuteczność działania.

Przede wszystkim w większości przypadków w stu procentach blokuje owulacje. Powodują również zagęszczenie śluzu szyjkowego, co jest jednoznaczne z nieprzepuszczalnością plemników.

Dochodzi także do zmian w endometrium macicy, która staje się obojętna na przyjecie komórki jajowej, nawet gdyby doszło do zapłodnienia, zagnieżdżenie zarodka jest niemożliwe. Poza tym czas potrzebny do dotarcia plemników do komórki jajowej jest znacznie wydłużony, poprzez zwolnienie transportu jajowodowego.

Szerokie działanie na wszystkie czynniki hamujące cały proces, są niezbędne do skutecznego przeciwdziałania zapłodnieniu. Dlatego też tabletki hormonalne są tak skuteczną metodą i najbardziej rozpowszechnioną.

Breathe Right ulotka Havrix Adult ulotka

Minusem są niestety złe oddziaływania przyjmowanych hormonów na niektóre kobiety, a także konieczność doustnego stosowania codziennie po jednej tabletce. Często zdarzają się sytuacje pominięcia dawki leku, prowadząc do zaburzenia prawidłowego działania.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.