System transdermalny – antykoncepcja w plasterkach

Coldrex MaxGrip C ulotka Votrient ulotka

Kolejnym przykładem stosowania antykoncepcji, która także cieszy się popularnością głównie ze względu na nowy sposób dawkowania. Bowiem system transdermalny, polega na zastosowaniu specjalnie opracowanego cieniutkiego, kwadratowego plastra bezpośrednio na skórę.

Daronrix Fluarix

Działanie odbywa się poprzez wydzielanie zawartych w nim hormonów estrogenu i progestagenu oraz wchłanianiu ich bezpośrednio przez skórę do organizmu. Rozpoczęcie kuracji plastrami antykoncepcyjnymi rozpoczyna się w ciągu dwudziestu czterech godzin od wystąpienia krwawienia miesiączkowego.

Następnie odkleja się go i automatycznie przykleja następny, cały cykl obejmuje trzy plastry, dlatego wymienia się je ósmego, piętnastego oraz dwudziestego drugiego dnia i robi się siedem dni przerwy. Plastry przykleja się na czystą skórę na pośladku, brzuchu, ramieniu lub górnej części pleców naprzemiennie, nigdy nie naklejamy ponownie w tym samym miejscu.

Metoda również należy do skutecznych, a także ma wiele zalet, przede wszystkim nie ma konieczności codziennego przyjmowania tabletek, które mogą obciążać żołądek. Poza tym jest bardzo wygody w użyciu i nie ogranicza żadnych czynności, możliwy do przyklejenia w niewidocznych miejscach nie sprawia problemów.

Zawierają dość dużą dawkę hormonów przez, co niektóre osoby uskarżają się na dość intensywne niepożądane objawy stosowania. Zdarza się także, że plaster się odkleja, w takiej sytuacji, jeżeli trwa to dłużej niż jeden dzień, należy przykleić nowy plaster i rozpocząć cały cykl od początku.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.