Rodzaje tabletek antykoncepcyjnych

BENLYSTA 120 mg Zantac tabletki powlekane 150

Wśród obecnie polecanych i stosowanych tabletek antykoncepcyjnych stosuje się dwie formy leku. Pierwszą z nich są tabletki jednoskładnikowe, które zawierają taką samą ilość hormonów w całym opakowaniu. Natomiast drugim rodzajem jest forma dwuskładnikowa, która jest nieco bardziej skomplikowana.

Epivir 300 Fraxiparine - 2850 cena

Ponieważ w opakowaniu znajdują się dwa rodzaje tabletek o różnej zawartości hormonów. Jedne są to preparaty zawierające tylko estrogeny, natomiast drugie to mieszanka estrogenów z progestagenami. Każda z grup ułożona jest w jednym rządku, często oznaczone kolorem i dniem tygodnia, aby ułatwić ich odróżnienie.

Istnieją jeszcze mniej popularne wersje trzyskładnikowych tabletek, które zawierają kolejno estrogeny, zwiększona dawkę estrogenów, a w ostatnich dawkach coraz więcej progestagenów. W przypadku jednoskładnikowych tabletek przyjmowanie leku nie znaczenia. Jednak w drugim przypadku należy przestrzegać serie tabletek, przyjmując najpierw pierwszą, a potem drugą.

Zawsze po zakończonym opakowaniu powinno się zrobić przerwę siedmio dniową, jednak wszystko uzależnione jest od dawki leku. Tabletki mogą być przepisane tylko przez lekarza ginekologa, który dobierze odpowiednie dawki i rodzaje preparatu, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Nie można jednoznacznie określić, które tabletki antykoncepcyjne są skuteczniejsze, czy lepsze, jest to kwestia bardzo indywidualna.

Jednak wszystkie dają gwarancje bardzo dużej skuteczności antykoncepcyjnej, ale nigdy stuprocentowej.

Recent Articles

© 2024 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.