Kapturki naszyjkowe i sklepieniowe

Betnovate Wellbutrin XR - 300 mg cena

Kolejnym sposobem skutecznej antykoncepcji jest zastosowanie kapturka naszyjkowego lub sklepieniowego. Wykonane z silikonu mogą różnić się sposobem umiejscowienia oraz kształtem samego kapturka.

Choć jego kształt naparstka ułatwia przyssanie się do szyjki macicy, to jego założenie nie jest takie proste, jak w przypadku błony dopochwowej. Należy go włożyć tak, aby znajdował się dokładnie na szyjce macicy, co znacznie utrudnione jest przez dostępność tylko czterech rozmiarów.

Donepex 5mg Fortum 500 ulotka

Mała dostępność wielkości powoduje też zmniejszoną liczbę zadowolonych z jego stosowania kobiet. Dlatego częściej stosuje się kapturki sklepieniowe, których kształt przypomina miseczkę, przez co nie przylega już tak ściśle do szyjki macicy.

Dostępność rozmiarów jest bardziej zadowalająca, jest ich pięć, co znacznie zwiększa nim zainteresowanie. Odpowiedni rozmiar dobiera zawsze lekarz, jednak metodę zakładania oraz wyciągania kapturka należy opracować sobie samemu.

Zaletą tej metody jest dłuższy czas stosowania, bo aż 48 godzin, a także to, że nie trzeba stosować jednocześnie rządnych środków plemnikobójczych. Podobnie jak w przypadku błony zakładamy go na sześć godzin przed stosunkiem, jednak czas na pozostawienie go po współżyciu należy wydłużyć do ośmiu godzin.

Jest dobrą metodą, która stanowi alternatywę dla lateksowych prezerwatyw oraz błon, ponieważ często zdarzają się na nie uczulenia. Natomiast, jeżeli chodzi o skuteczność to wszystkie metody barierowe wykazują ten sam poziom przeciwdziałania.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.