Implanty do antykoncepcji

atriance cena

Rozwój techniki i nauki powoduje, że ciągle pojawiają się nowe metody również w dziedzinie antykoncepcji. Jedną z nich jest niewątpliwe zastosowanie implantów, które zawierają w swoim składzie progestagen.

Taki jedno składnikowy preparat doskonale sprawdza się u osób, które z jakiś względów nie mogą przyjmować estrogenów, dlatego implanty będą stanowiły alternatywną formę antykoncepcyjną. Jak sama nazwa wskazuje muszą one zostać wszczepione pod skórę, w tym przypadku zastosowania implantu, umieszcza się go w górnej części ramienia.

Volumatic ulotka Hycamtin ulotka

Wybiera się zawsze tą rękę, która nie jest dominująca, czyli jeżeli kobieta jest leworęczna implant zostanie umieszczony na prawym ramieniu. Działanie polega na stopniowym uwalnianiu hormonu, który przedostaje się do całego organizmu.

Stosunkowo długi czas silnego stężenia progestagenu, około pięciu lat, pozwala na długie użytkowanie jednego implantu. Nie ma znaczenia, w którym momencie cyklu założymy implant, jednak wszczepienie go w pierwszych dniach cyklu wykazuje od razu ochronę antykoncepcyjną.

W innym przypadku należy przez trzy dni powstrzymać się od współżycia lub zastosować w tym okresie jeszcze inne środki. Istota działania implantów polega również na zahamowaniu owulacji, zagęszczaniu śluzu szyjkowego oraz wpływaniu na endometrium macicy, nie dopuszczając do zagnieżdżenia zarodka.

Jeżeli minie okres użytkowania lub kobieta zdecyduje się na planowanie dziecka, lekarz wykonuje małe nacięcie i usuwa lub wszczepia nowy implant.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.