Dopochwowa antykoncepcja

Engerix b Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym cena

Wspomniane metody dopochwowej antykoncepcji w postaci kapturków oraz błon stanowią tylko i wyłącznie grupę naturalnych i barierowych metod antykoncepcji. Istnieje jeszcze stosunkowo nowa metoda zapobiegania ciąży, którą również stosuje się dopochwowo samodzielnie w domu.

Jednak zawiera ona już w swoim składzie hormony, dlatego też przepisywana jest przez specjalistę ginekologa. Lekarz po zbadaniu i wykluczeniu przeciwwskazań może zalecić stosowanie właśnie tej metody zapobiegawczej.

Mowa oczywiście o pierścieniu dopochwowym, który występuje w przeciwieństwie do barierowych metod w jednym rozmiarze i kształcie. Jest bardzo elastyczny i miękki dzięki zastosowaniu octanu winylu, który daje takie właściwości, co oczywiście jest odczuwalne przez kobietę.

Po dwudziestu czterech godzinach od umieszczenia pierścienia hormony w nim zawarte osiągają wysokie stężenie w krwi, jednak najwyższe osiągane jest po około trzech dniach i zostaje zachowane, aż przez trzydzieści pięć dni. Dlatego rozpoczyna się stosowanie pierścienia od pierwszego dnia cyklu i pozostawia się go na trzy tygodnie.

Imigran tabletki cena Alfadiol

Następnie wykonuje się siedmiodniową przerwę i ponownie zakłada się na trzy tygodnie nowy pierścień. Takie stosowanie zdecydowanie ułatwia kontrole nad dawkami, bez koniczności codziennego przyjmowania tabletek, tym samym nie narażamy naszej wątroby i żołądka na zbędne obciążenie.

Niestety metoda ta niesie za sobą wiele działań niepożądanych typowych dla hormonalnych zmian zachodzących w organizmie.

Recent Articles

© 2019 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.