Antykoncepcja – ważna rozmowa z dzieckiem

Actiprotect volibris ulotka

Antykoncepcja to słowo, które budzi jeszcze dzisiaj wiele kontrowersji, niejasności, a czasem i niezrozumienia. Bowiem sam fakt jej stosowania wzbudza oburzenie kościoła, który całkowicie jej zabrania, ale i rodziców, którzy uważają, że jeszcze za wcześnie, czy mają jakieś inne nieuzasadnione powody. Jednak nie ma, co się oszukiwać obecnie młodzież bardzo szybko rozpoczyna życie seksualne, niekiedy nawet nie mając pojęcia o jego konsekwencjach. Twierdząc, że od jednego razu nie można zajść w ciążę. Niestety prawda jest taka, że wtedy, kiedy najbardziej nie chcemy zostać rodzicami, los płata nam figla.

Właśnie dlatego należy jak najwcześniej uświadamiać dzieci o wszystkich możliwych niebezpieczeństwach i konsekwencjach takiego działania. Szczególnie należy pomóc wybrać najlepszą metodę antykoncepcji, aby nie okazało się, że twoje piętnastoletnie dziecko zostanie mamą czy tatą. Rozmowa ta nie będzie należała do łatwych, jednak jest bardzo konieczna. Warto przedstawić wszystkie możliwości, wskazać różnice, wady, bo wszystkie metody je mają, ale przede wszystkim uczulić na to, że żadna nie daje stuprocentowej gwarancji. Choć postęp technologiczny rozwija się w zawrotnym tempie, to niestety jeszcze nikt nie opracował takiej metody antykoncepcji, która dałaby całkowitą pewność uniknięcia zapłodnienia.

Daraprim 25 Flixotide 250 ulotka

Jednak wśród nowych metod, ten procent ciągle się zmniejsza, dzięki temu możemy być spokojniejsze, że córka nie powita nas z niekoniecznie miłą wiadomością.

Recent Articles

© 2023 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.