Antykoncepcja po trzydziestce

Arixtra 75mg Zeffix ulotka

Antykoncepcja nie tylko jest koniecznym środkiem zapobiegawczym ciąży w młodym wieku. Jest to sposób, który stosują od lat panie, które mają już dzieci i nie planują następnej ciąży. W takim przypadku również warto zastanowić się nad dobraniem najskuteczniejszej metody, aby nie zaliczyć przysłowiowej wpadki. Choć zdarzają się dzisiaj takie sytuacje, że matka dwójki dzieci po czterdziestce nieświadomie zachodzi w ciąże i dziwi się jak to się stało. No chyba komu, jak komu, ale jej nie trzeba tłumaczyć skąd biorą się dzieci. Tak, czy inaczej warto przeanalizować swoje marzenia i pragnienia i zastanowić się, czy chcemy mieć jeszcze dzieci.

Bowiem od tego zależy rodzaj stosowanej antykoncepcji, na którą się zdecydujemy. W zależności od tego, czy już rodziłaś, czy nie planujesz więcej dzieci, a może jeszcze nigdy nie byłaś w ciąży lub nie wykluczasz takiej ewentualności, że może jeszcze za dwa, trzy lata się postaracie o dziecko. Te wszystkie pytania zada ci ginekolog przed dobraniem odpowiedniej metody. Bowiem stosowanie kuracji hormonalnych ma ogromny wpływ na nasz organizm i warto o tym pamiętać. Okazuje się, że po stosowaniu antykoncepcji należy odczekać pół roku, przed rozpoczęciem starania się o dziecko. Ponieważ stosowanie regularnie dawki hormonów kumuluje się w organizmie i wpływa negatywnie na płód, powodując u niego wady rozwojowe, a nawet poronienia.

Corega Neutralny Smak ulotka Fraxodi cena

Dlatego warto o tym pamiętać, a o odstawieniu antykoncepcji poinformować lekarza, który podpowie ile czasu warto jeszcze poczekać.

Recent Articles

© 2024 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.