Antykoncepcja na miarę XXI wieku

requip modutab

Żyjemy w epoce gwałtownego rozwoju medycyny i nowych technologii, dzięki czemu co chwilę powstają nowe, wygodne i prawie stuprocentowo skuteczne metody antykoncepcji. Każda nowoczesna para powinna zadbać o stosowanie takich sposobów na kontrolę urodzin, aby efektywnie i nieinwazyjnie zapobiegać ciąży, jeśli tylko im na tym zależy.

Współczesne metody antykoncepcji dzielą się na metody hormonalne oraz mechaniczne. Zażywanie dawek odpowiednich hormonów przez kobietę sprawia, że nie tylko dochodzi do owulacji, ale także dochodzi do innych wspomagających reakcji organizmu, które blokują zapłodnienie. Jednak stosowanie hormonalnych metod zapobiegania ciąży nie wymaga już codziennego pamiętania o wzięciu tabletki, a także mniej obiąża wątrobę i nie jest już tak obciążone ryzykiem zakrzepicy, jak na początku. Obecnie coraz popularniejsze stają się plastry hormonalne, które uwalniają hormony do organizmu kobiety przez skórę, oraz krążek hormonalny, dzięki któremu hormony przenikają przez błonę śluzową pochwy.

Drugim rodzajem antykoncepcji jest antykoncepcja mechaniczna – prezerwatywy (kondomy), femdomy (prezerwatywy dla kobiet), spirale (wkładki) wewnątrzmaciczne czy plemnikobójcze globulki antykoncepcyjne. Tego typu metody są mniej komfortowe, ale wykazują wysoką skuteczność i są równie popularne co antykoncepcja hormonalna.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2022 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.