Antykoncepcja awaryjna – stosowana po stosunku

Zakaźna żółtaczka szpitalna najczęściej spotykana jest u lekarzy

Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji, w których stosowane metody okazują się niewystarczające i nie mamy pewności, czy będą one skuteczne. Bardzo często zdarza się, że stosowana prezerwatywa pęknie, stosunek przerywany dosłownie mówiąc nie był przerwany, mogą zdarzyć się błędne obliczenia kalendarzyka, zapomniałaś o kliku tabletkach lub najzwyczajniej w świecie obydwoje nie mieliście głowy do tego, aby pomyśleć o zabezpieczeniu. Dlatego w takich sytuacjach, jeżeli pod żadnym względem nie chcesz zajść w ciąże nie ma czasu na gdybanie, co by było gdyby, tylko należy szybko działać. Należy zastosować antykoncepcje po stosunku, która musi być wprowadzona w odpowiednim czasie, w zależności od metody wynosi tylko od 72 do 120 godzin. Pierwszym sposobem na uniknięcie niechcianej ciąży jest kuracja hormonalna.

Preparaty hormonalne w postaci pigułek to taki plan B, który dostarcza zwiększoną dawkę progestagenu. Działanie tabletki jest skuteczne tylko wtedy, gdy podamy ją maksymalnie do 72 godzin po stosunku. Niestety nie jest to takie proste, gdy nie mamy takiej tabletki pod ręką. Ewentualnie można skorzystać z dwuskładnikowych tabletek, jednak nie ma pewności, że będą one skuteczne. Metoda hormonalna w sytuacji awaryjnej to również możliwość wykonania iniekcji domięśniowej, która pozwala na dłuższy czas wprowadzenia, jest to okres pięciu dni po stosunku.

Aquafresh Kids Telzir 50mg/ml cena

Należy podkreślić, że tabletki tego typu mogą być przepisane nie tylko przez ginekologa, ale również każdego innego lekarza.

Recent Articles

© 2024 antykoncepcja na miare xxi wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.